Verrassende samenwerking voor het onderhoud aan de Hoeptuin
Hulp voor het onderhouden van de Hoeptuin kwam uit onverwachte hoek: sinds deze maand helpen beginnende dementerenden in het onderhoud. Meedoen aan de maatschappij is voor iedereen belangrijk, het heeft een grote invloed op de ervaren kwaliteit van leven. Het is voor mensen met dementie van groot belang dat ze actief blijven en dat ze structuur, afleiding en zinvolle bezigheden hebben. Voor hen is het, net als voor ieder ander, ook belangrijk het gevoel te hebben dat ze gewaardeerd worden, dat ze zich nuttig kunnen maken en dat ze kunnen genieten zoals ze gewend waren. Wij zijn daarom heel blij met deze samenwerking.
Licht onderhoud geschikt voor deze doelgroep
DemenTalent organiseert dagactiviteiten voor mensen met beginnende dementie die nog fit genoeg zijn om een bijdrage te leveren aan de maatschappij en bemiddelt op die manier in de samenwerking. DemenTalent is continu op zoek naar mogelijkheden voor mensen met geheugenproblemen om vrijwilligerswerk te kunnen doen. Er werkt bijvoorbeeld ook een groep bij het buitencentrum van Staatsbosbeheer in Schoorl om het speelbos en het blote voetenpad schoon te houden en om lichte snoeiwerkzaamheden uit te voeren. Nu behoort ook de Hoeptuin tot locaties waar vrijwilligerswerk kan worden gedaan.
Coördinatie door Dave Nanne
De mogelijke en haalbare werkzaamheden in de Hoeptuin zijn besproken met DemenTalent en boswachter Dave Nanne die het onderhoud van de Hoeptuin coördineert. Vanaf vrijdag 8 november is er op de vrijdagochtenden gestart met een eerste groepje vrijwilligers. De werkzaamheden die gedaan kunnen worden bespreekt boswachter Dave Nanne van te voren met de begeleiders. De groep bestaat uit maximaal 5 vrijwilligers samen met 1 á 2 begeleiders.