Zo hard is uw water (zacht dus)

Hard water is een van de meest gezochte zoektermen op onze website. Hoog tijd om u er iets meer over te vertellen. In Noord-Holland komt vanaf 2015 zacht water uit de kraan. Wist u dat u hierdoor minder wasmiddel nodig heeft?
Het drinkwater van PWN is ‘zacht’. Het heeft een hardheid van maar 7,9 graden Duitse Hardheid (dH). Zacht water heeft veel voordelen.
Minder wasmiddel nodig
Zacht water verbetert de werking van zeep: je hebt er minder van nodig om de was net zo schoon te krijgen. Maar het effect is nog veel groter. Het rioolwater hoeft minder intensief gezuiverd te worden. Dat bespaart veel energie en zorgt voor minder slib in het riool. Bovendien verbetert ook de kwaliteit van het oppervlaktewater, waar het drinkwater van PWN voor een groot deel uit gewonnen wordt.
Als alle Noord-Hollandse huishoudens hun wasmiddel op maat doseren, dus afgestemd op de hardheid van het water, verdwijnt er jaarlijks minimaal 2 miljoen kilo minder wasmiddel in het rioolwater.
Minder kalkaanslag
Water met een lage hardheid vormt minder snel kalkaanslag in huishoudelijke apparaten, onder meer op verwarmingselementen, waardoor de apparaten langer meegaan en minder energie verbruiken.
Ook kranen, sanitair en glas zijn makkelijker schoon te houden, omdat er minder snel kalkaanslag ontstaat.
Schoon, lekker, betrouwbaar én zacht
Water ontharden is een kostbare aangelegenheid. Maar omdat PWN hierin samenwerkt met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, wegen de kosten op tegen de maatschappelijke baten. Schoon, lekker en betrouwbaar drinkwater, en nog zacht ook. Wat zijn we in Noord-Holland toch geluksvogels.