Meisje steekt haar vinger op in de klas.
Drinkwater

Kinderen leren de waarde van kraanwater

Op woensdag 30 september 2026 vindt de jaarlijkse Nationale Kraanwaterdag plaats. Dit jaar heeft PWN de eer om de landelijke aftrap van deze bijzondere dag te verzorgen op de Don Boscoschool in Haarlem.

Wat is Nationale Kraanwaterdag?

Nationale Kraanwaterdag is een initiatief van de Nederlandse drinkwaterbedrijven en heeft als doel kinderen bewust te maken van de waarde van kraanwater. Jaarlijks doen honderden basisscholen en de buitenschoolse opvang door heel Nederland mee aan het educatieve programma.

Op deze dag ontdekken duizenden basisschoolleerlingen in heel Nederland hoe bijzonder kraanwater is. Zij leren waar hun drinkwater vandaan komt, welke weg het aflegt voordat het uit de kraan stroomt en waarom kraanwater een gezonde en duurzame keuze is.

Feestelijke opening in Haarlem

De landelijke opening op 30 september 2026 vindt plaats op de Don Boscoschool in Haarlem. De ochtend start met een feestelijk programma op het schoolplein voor alle leerlingen van de school. Namens PWN verzorgt algemeen directeur Paulien Pistor een welkomstwoord. Ook is Juvat Westendorp, danser, presentator en ambassadeur van JOGG, aanwezig om samen met de kinderen aandacht te vragen voor gezond gedrag en het drinken van water. Tijdens het openingsmoment wordt op symbolische wijze een waterleiding aangesloten, waarna de leerlingen deelnemen aan verschillende activiteiten en gastlessen.

Gastlessen over drinkwater

Na de opening verzorgen medewerkers van PWN gastlessen in de verschillende groepen van de school. Met interactieve opdrachten, proefjes en spelvormen ontdekken leerlingen hoe drinkwater wordt gemaakt en waarom zorgvuldig omgaan met water belangrijk is.

Het lesmateriaal is ontwikkeld voor het basisonderwijs en de buitenschoolse opvang en sluit aan bij actuele thema's zoals gezondheid, duurzaamheid en het bewust omgaan met schoon drinkwater.

Drinkwater

Donderdag 1 oktober 2026

Bestrijd PFAS, maar vertrouw op je kraanwater

Alarmisme over pfas drijft ons naar nep-alternatieven, zoals water uit flessen, schrijft Koen Zuurbier, strategisch adviseur drinkwater. Pak het probleem liever aan bij de bron. Dit artikel is op 1 oktober 2026 in de krant Trouw gepubliceerd.

DrinkwaterPFAS stoffen

Maandag 21 september 2026

Stop PFAS-vervuiling bij de bron

PFAS krijgen steeds meer aandacht in Nederland. Deze stoffen komen op veel plekken in het milieu voor en kunnen via bodem, lucht en water uiteindelijk ook in drinkwaterbronnen terechtkomen. PWN vindt dat PFAS niet thuishoren in het milieu en zet zich daarom in voor een sterke aanpak van deze vervuiling bij de bron.

EropuitEen wisentenkudde op het Kraansvlak. Foto gemaakt door Ruud Maaskant.

Vrijdag 28 augustus 2026

Het Wisentenpad gaat weer open

Vanaf 1 september is het Wisentenpad weer geopend voor publiek. Maak een prachtige wandeling van 7 km door Het Kraansvlak in Nationaal Park Zuid-Kennemerland en met een beetje geluk spot je de wisent.